Srpen 2014

Já a horrory...

26. srpna 2014 v 0:46 | Simča |  Výplody mé mysli
Já a horrory... něco co nejde dohromady. Nedávno jsem začala koukat na American Horror Story (dále jen AHS), první série (Murder House), všechno fajn, duchové... ani jsem se moc nebála. Takový horror se mi líbí. Jenže pak přišla druhá série (Asylum), která je proti tý první fakt brutus, zabíjení, mrtvoly a sériový vrah Bloody Face kterýho navíc hraje jeden z mých oblíbených herců (vlastně kdyby tam nehrál asi bych na to kašlala). Teď se budu bát jí i na záchod xD Jojo, když jsem byla mladší rodiče říkali ať nekoukám na horrory... asi vím proč.

[Ou máj gát]

3. srpna 2014 v 22:10 | Simča |  Výplody mé mysli
Nadpis sice moc nesedí, ale nikdy jsem na to nebyla moc dobrá ... ani na vymýšlení názvů u povídek nejsem moc dobrá, když jsem vždy psala povídku tak vymyslet název mi kolikrát dalo více práce než vymyslet samotné dílko ... to bude důvod proč jsou mé nadpisy často nesmyslné a nemají kolikrát ani logickou souvislost s článkem ...

Fajn, psala jsem, špatně, moc špatně ... jak teď vidím je to tu plné chyb, ale už se budu snažit psát bez nich ... myslím že už to zvládám mnohem lépe než v minulosti.

Doufám že u tohoto blogu už zůstanu, ano blogovala jsem ... pak jsem přestala a teď jsem na tomto blogu zpět. Není to blog na určité téma ... nikdy neměl být. Měly tu být mé myšlenky a žvásty. A tento článek je čím dád více nelogický takže už je čas udělat pápá.

Faraoni a jejich odpočinek :-)

2. srpna 2014 v 18:01 | Simča |  Historie
Staří Egypťané pohřbývali své vznešené krále - Faraony - v Údolí Králů. Začátkem 20. století se archeologům téměř všechny hrobky objevit to co v nich našli je však zklamalo, protože vykrádači hrobů z nich už dávno vyloupili veškeré poklady. Britský archeolog Howard Carter však byl přesvětšen že jeden hrob ještě zůstává neodhalen - hrob mladičkého krále Tutanchamona. Jednoho rána 4 listopadu 1922 se Cartrovi a jeho spolupracovníkům konečně podařilo najít to co hledali. Když Carter a Lord Carnavon který jeho práci financoval vešli do podzemní šachty nevěřili svým očím. Tutanchamonův hrob zůstal po více než 3000 let uzavřen, protože lupiči neměli potuchy kde se nachází. Proto v něm také od pohřbu zůstalo beze změny. Byla tam komora plná potravin nábytku a výbavy pro posmrtný život. Král samotný byl pohřben ve zvláštní kryptě a jeho tělo bylo uloženo do trojité zlavé rakve. Na jeho mumii leželo na 140 různých šperků. Tutanchamonova pohřební maska je na čele ozdobena supem a kobrou jde o symboly vlády nad horním a dolním Egyptem.

*převzáno z jiného blogu, který jsem ovšem také vedla já.

Kréta (báseň)

2. srpna 2014 v 17:13 | Simča |  Historie
No, není to přímo referát, ale nějaké info to podává a někomu se to někdy může hodit. Neboď někdy stačí i málo na velké věci no ne? Sedí na středověkou Krétu ne na dnešní!


Miluji čínské polévky

2. srpna 2014 v 17:02 | Simča |  Výplody mé mysli

Tak už i já jsem propadla čínským polívkám ... ano ty polívky kde je jedno "Éčko" vedle druhýho. Pořád jako to není zdravý ... no zdravým se to sice nestalo, ale dobrý je to. (a rychlovka), to je tak když je někdo líný si sám uvařit. Kuřecí polévka z nudlema ... miluju nudle.


Jsem zpět

1. srpna 2014 v 19:54 | Simča |  Já a blog
Uběhlo pár let a jsem tu zas (a mé jméno /není/ Fantomas.
Fajn, co to tu oživit trošku?